Jakub Wolny: “Myślę, że zimą będę już skakał!”

WolnyMistrz Świata Juniorów z Predazzo – Jakub Wolny, dochodzi do siebie po rekonstrukcji kolana, którą przeszedł na początku marca. Podczas konferencji prasowej PZN w Krakowie opowiedział nam o rehabilitacji i przewidywanym powrocie na skocznie. 

Sezon 2014/2015 mógł należeć do Jakuba Wolnego. Wszystko przekreślił upadek Jakuba podczas kwalifikacji do finałowego konkursu LGP w Klingenthal (03.10.2014 r.). Nasz Mistrz Świata Juniorów z Predazzo, niestety doznał poważnego urazu kolana. Teraz próbuję wrócić do treningów po kontuzji. W czasie konferencji prasowej PZN mieliśmy okazje rozmawiać z Jakubem Wolnym, który opowiedział nam o przebiegu rehabilitacji – Teraz jako tako treningu nie mam. Przez cały czas przechodzę rehabilitację. Stopniowo, małymi krokami do przodu. Jest jakiś postęp. Ostatnio zacząłem wykonywać lekkie podskoki. Wydaję mi się, że wszystko zmierza ku dobremu. – opowiada nam utalentowany zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra.

Na początku marca Jakub Wolny przeszedł operacje rekonstrukcji kolana w szpitalu w Bielsku – Białej. Przyznaję, że dzięki zabiegowi widzi poprawę ale jeszcze musi się wstrzymać z ciężkim treningiem, który obciążyłby mu kolano – Na początku marca miałem rekonstrukcje kolana. Wydaje mi się, że to kolano jest już lepsze niż było wcześniej. Na tą chwile, nie mogą jeszcze go obciążać.

A kiedy Jakub Wolny przewiduję swój powrót na skocznie? – Ciężko mi jest w tym momencie powiedzieć. Myślę, że zimą będę już skakał! – dodaje.

Cała redakcja Sportsinwinter.pl życzy Jakubowi Wolnemu jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz do treningów na skoczni!

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.