Jakub Wolny: Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku

Jakub Wolny 001

Jakub Wolny zdecydowanie nie mógł być zadowolony ze swoich występów na Letnim Grand Prix w Hakubie. Skoczek odpadł w kwalifikacjach do pierwszego z konkursów, a w drugim zajął 35. miejsce. Wierzy jednak, że kilka treningów pomoże mu odzyskać formę.

Na temat swoich skoków Wolny powiedział, że nie były niestety zbyt dobre. – Takie bez szału. Po przerwie mieliśmy tylko jeden trening i od razu polecieliśmy do Hakuby. No i wiadomo jak to tam wyglądało – stwierdził – Skoki były słabe, wyniki jeszcze słabsze, ale myślę, że teraz potrzeba paru treningów, żeby się w miarę poprawiły.

Były Mistrz Świata Juniorów pojechał do Hakuby z wielkimi nadziejami, jednak na miejscu trochę się spalił. – Taki jest sport. W środę lecimy do Czajkowskiego, w poniedziałek i wtorek będziemy jeszcze trenować w Wiśle. Myślę, że skoki będą już lepsze. Wyniki też – zadeklarował.

Co może cieszyć to na pewno pozytywne nastawienie zawodnika, który w tej chwili nadal intensywnie pracuje nad techniką w fazie lotu. Po to właśnie jest przecież lato, by trenować i korygować błędy. Wierzymy, że w sezonie zimowym Jakub Wolny wielokrotnie pokaże na co go stać.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.