Jakub Wolny dołączy do najlepszych na świecie? Trener: “Jest na to gotowy”

fot. M. Król

Inauguracja cyklu Pucharu Świata 2021/2022 już za niecały miesiąc. Wcześniej jednak, w kalendarzu zawodów Mistrzostwa Polski w Zakopanem (28-29.10), które oficjalnie zakończą letni sezon w skokach. Jeszcze przed wyłonieniem zwycięzcy głos zabrał trener naszej kadry.

fot. M. Król

W zawodach FIS Grand Prix najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Dawid Kubacki, zajmujący drugą lokatę. Doleżal ocenia jego występy jako optymistyczny prognostyk, podkreślając, że skoki były bardzo dobre. Widzi też pewne rezerwy. – Wiemy, co robić w przypadku Dawida, by skakał on jeszcze lepiej.

Lato do udanych może zaliczyć również Jakub Wolny. Triumfując w Wiśle, został pierwszym liderem klasyfikacji. – Kuba prezentował bardzo wysoki poziom i był stabilny. To bardzo dobrze wróży, bo z tym miał duże problemy. Do zimy jest jeszcze trochę czasu, ale on doskonale wie, bo jest już doświadczony, że jest gotowy na to, by dołączyć do naszej najlepszej trójki – powiedział szkoleniowiec.

Wszyscy się poprawili

Trener reprezentacji nie krył również zadowolenia, podsumowując występy pozostałych skoczków. – Cała grupa też zasłużyła na pochwały. Widać, że jeden ciągnie drugiego. Jest progres w porównaniu do poprzednich sezonów, choć wiadomo, że u tych starszych zawodników jest on mniejszy. Wszyscy nasi najlepsi zawodnicy dalej jednak utrzymują wysoki poziom, jeżeli chodzi o formę fizyczną- podkreśla.

Uspokaja również o dyspozycję Kamila Stocha, któremu problemu zdrowotne uniemożliwiły start w pierwszych zawodach cyklu. – Wrócił on jednak do siebie i wygląda bardzo dobrze fizycznie. Jak dodaje, krok do przodu poczynili także młodsi zawodnicy.

Źródło: PZN