Jaka Hvala powraca do formy

Jaka Hvala

Jaka Hvala, czyli 23-letni reprezentant Słowenii w skokach narciarskich, przyznaje, że wreszcie jego forma idzie w dobrym kierunku. Treningi dają coraz lepsze efekty, ale jak mówi zawodnik potrzeba jeszcze trochę cierpliwości.

Pamiętacie reprezentanta Słowenii, kiedy 3 lata temu zwyciężał zawody Pucharu Świata w Klingenthal lub zdobywał medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów? Wtedy też kibice zaczęli wymagać od niego więcej, a niestety forma nie była najlepsza. Jednak Jaka Hvala nie poddaje się, zaczął od podstaw skoków narciarskich. Na początku jak mówi, nie było to dla niego łatwe z punktu widzenia psychologicznego. W wywiadzie dla słoweńskiego portalu siol.net Hvala powiedział – Podczas tego lata nie zmienialiśmy wiele w moich treningach. Pracuje dokładnie tak samo jak w zeszłym roku. Moje problemy są w trakcie rozwiązywania, co wydłużyło okres czasu, by naprawić to co konieczne. Jednak wszystko idzie w dobrym kierunku -. Treningi sprawiają mu radość, choć technika jest jeszcze do poprawy. Podczas lata Hvala ma nadzieje zdobyć “bilet” na zawody Pucharu Świata. Jest to jego główny cel, lecz jeśli skoki nie będą wystarczająco dobre, niestety nie będzie mógł dołączyć do drużyny. Zmiany zachodzą też w jego sprzęcie, gdyż Elan wycofał się z produkcji nart przeznaczonych do skoków narciarskich. Prawdopodobnie wybierze narty firmy Fischer, choć nie wyklucza nart produkcji Slatnar.

Ostatnio Jaka Hvala wystąpił podczas konkursu LGP w Courchevel. Może go zaliczyć jako udane rozpoczęcie, ponieważ był najlepszy ze wszystkich Słoweńców. Mamy nadzieję, że Hvala uzyska optymalną formę i będziemy mogli go oglądać podczas zawodów Pucharu Świata.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.