Jak Heidi Weng współpracuje się z niedoszłym teściem?

Fot. Anna Felska

Ole Morten Iversen, po tym jak odszedł od szwedzkiej kadry biegaczek, został trenerem reprezentacji norweskich zawodniczek. To oznacza, że pod swoją opieką ma m.in. Heidi Weng, czyli niedoszłą synową.

Emil Iversen i Heidi Weng przez niemal cztery lata tworzyli zgraną parę. Oboje byli znaczącymi postaciami biegów narciarskich nie tylko w Norwegii, ale i na całym świecie. Niestety, w listopadzie 2015 roku rozstali się. Od tamtego czasu wciąż reprezentują swój kraj i cały czas powtarzają, że nie ma żadnych niemiłych sytuacji między nimi. – Nasze relacje są dobre, ale oczywiście nie takie, jak kiedyś – mówił Emil. Teraz kadrę Norweżek objął ojciec Emila – Ole Morten Iversen. Chociaż niektórzy twierdzą, że to dziwna sytuacja, Heidi chwali sobie pracę z niedoszłym teściem. – Myślę, że wspaniale jest mieć takiego trenera, którego poznałam nieco wcześniej. To mi pozwala być nieco pewniejszą siebie, mogę powiedzieć nieco więcej – mówiła dla VG Weng.

Zarówno Weng, jak i jej byłem chłopak, nie mają wątpliwości, że przed Iversenem seniorem lata sukcesów z kadrą Norweżek. – Będzie surowy – przyznawała Heidi. Rację przyznał jej Emil. – To może być dla dziewczyn bardzo dobre. Jako ojciec jest całkiem miły, ale wiem, że jako nauczyciel, potrafi być bardzo wymagający – mówił syn trenera Norweżek. Czy nowy szkoleniowiec pozwoli Heidi Weng wrócić do najwyższej formy po niezbyt udanej drugiej połowie minionej zimy?

Źródło: Expressen.se / VG

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.