Jak do sezonu przygotowują się Norwegowie? Od wiosny do zimy #8

Norwegia to wielka potęga w sportach zimowych – głównie w biegach narciarskich. Dzisiaj to właśnie reprezentantom tego kraju przyjrzymy się dokładnie. Na jakim etapie przygotowawczym obecnie się znajdują? Kto z nich ma obecnie wakacje, a kto trenuje?

Therese Johaug i Ingvild Flugstad Oestberg na pewno przed sezonem będą uznawane za faworytki do czołowych miejsc w Pucharze Świata. Czy będą miały wysoką formę? Na pewno na to ciężko pracują. Treningi łączą z wycieczkami, które dodatkowo przynoszą im radość.

 

Maiken Caspersen Falla trenowała w Słowenii. Norweżka podziękowała na swoim profilu na Instagramie za ten okres przygotowawczy.

 

Czy Kathrine Harsem wejdzie na stałe do pierwszego składu Norweżek od nowego sezonu? 29-latka oczywiście przygotowuje swoją formę. Jak widzicie – nawet trenując z mężczyznami.

 

Astrid Jacobsen łączy trenowanie ze studiowaniem medycyny. Jak widzimy na zdjęciu, wychodzi jej to naprawdę dobrze. Norweżka w letnim okresie już wygrywa.

 

Zwyciężczyni Pucharu Świata 2017/2018 Heidi Weng obecnie łączy wakacyjny odpoczynek z treningiem. Czy Norweżka obroni Kryształową Kulę?

 

Johannes Klaebo, dominator poprzedniego sezonu, nie zwalnia tempa. Norweg niesamowicie trenuje nawet przy temperaturze wynoszącej ponad 30 stopni. Dodatkowo nagrywa filmy na Youtube, np. z wycieczki do Paryża. Jego ostatni vlog możecie obejrzeć, klikając tutaj.

 

Emil Iversen był na wakacjach. Norweg jednak już z nich wrócił i kontynuuje przygotowania do następnego sezonu.

 

Na Petter Northuga zawsze można liczyć. Szczególnie jeśli chodzi o przeróbki i żarty. Kto z nich będzie w najlepszej formie w sezonie 2018/2019?

 

Czy Finn Krogh zbuduje w tym okresie przygotowawczym lepszą formę niż w poprzednim sezonie? Fani w niego wierzą.

 

Maren Lundby także nie odpuszcza. Norweżka na pewno chciałaby być tak samo mocna jak w poprzednim sezonie. Czy po raz kolejny przygotuje wysoką formę?

 

Sondre Ringen to norweska nadzieja skoków narciarskich. Młody sportowiec wraca do pracy. Jak możecie zobaczyć w komentarzach pod jego zdjęciem na Instagramie, ma ogromne wsparcie.

 

Marius Lindvik słabo zaczął tegoroczne Letnie Grand Prix. Norweg obiecuje, że wróci w dużo lepszej formie.

 

Joakim Aune jest teraz na wakacjach. Reprezentant Norwegii oglądał zmagania LGP i podsumował to, co Kamil Stoch robi na skoczni.

 

Z wakacji korzysta norweski kombinator Joergen Graabak. Norweg znajduje się w Snillfjord – norweskiej miejscowości.

 

W rodzinie braci Boe dzieje się. Najpierw ślub Johannesa, teraz trzydzieste urodziny Tarjei, któremu fani złożyli życzenia.

 

Treningi są czasami naprawdę wymagające i wyjątkowo męczące. Tiril Eckhoff po przygotowaniach w Oslo była zadowolona… z ich zakończenia.

 

Erlend Bjoentegaard w poprzednim sezonie stanął dwukrotnie na podium. Czy w przyszłym sezonie częściej się to będzie zdarzało? Czy wygra zawody? Odpowiedź będziemy poznawać od listopada.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Kamil Stoch wygrał zarówno w Wiśle jak i Hinterzanten,
*Justyna Kowalczyk zastanawia się nad MŚ 2019,
*Killian Peier po raz pierwszy stanął na podium zawodów LGP?

Źródła: social media zawodników: Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.