Jacqueline Wiles z poważną kontuzją po upadku w Ga-Pa

fot. Hans Bezard/Agence Zoom/Getty Images

fot. Hans Bezard/Agence Zoom/Getty Images

Wczorajszy 80. triumf Lindsey Vonn w zawodach Pucharu Świata przesłonił fatalny upadek jej koleżanki z kadry, Jacqueline Wiles.

25-latka kompletnie straciła panowanie nad nartami w środkowej części trasy zjazdu w Garmisch-Partenkirchen i upadła, zatrzymując się dopiero w siatkach bezpieczeństwa. Wyścig został natychmiast przerwany, a alpejka została przetransportowana do szpitala helikopterem. Diagnoza okazała się fatalna – zerwane więzadło krzyżowe, poważne uszkodzenia kości strzałkowej i piszczeli. Dla Wiles oznacza to poważne konsekwencje, ponieważ w tym sezonie nie wróci już do rywalizacji, co więcej, nie wystąpi na zbliżających się igrzyskach olimpijskich.

Upadek zaliczyła również inna z amerykańskich alpejek – Laurenne Ross, jednak nie odniosła ona żadnych poważnych obrażeń.

Lindsey Vonn, która wygrała wczorajszy zjazd w Ga-Pa, trzyma kciuki za szybki powrót do zdrowia swojej koleżanki – Trudno było mi świętować, kiedy Jackie leży w szpitalu. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

Źródło: www.eurosport.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.