Izabela Marcisz: “W zeszłym roku nawet nie mogłam o tym marzyć”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Izabela Marcisz była dziś jednym z najjaśniejszych punktów kobiecej sztafety. 18-letnia biegaczka zanotowała czwarty czas swojej zmiany i przesunęła polską sztafetę z czternastego miejsca na jedenaste.

Bieg sztafet był czwartym startem Izabeli Marcisz podczas mistrzostw świata w Seefeld. Polka ruszała dziś jako trzecia i doskonale spisała się na swojej zmianie, awansując z czternastej lokaty na jedenastą. Po zawodach 18-latka z klubu SS Prządki Ski przyznała, że “piątka” łyżwą to jeden z jej ulubionych dystansów. – Jestem bardzo zadowolona ze swojego biegu. Ja bardzo lubię piątkę łyżwą, podobnie jak sam styl łyżwowy. Zrobiłam dziś to, co miałam zrobić i takie zadanie dostałam od trenerów – mówiła Marcisz. – Ciężki mi określić czy możemy być zadowolone z wyniku [13 miejsce – przyp. red.]. Wszystkie trenowałyśmy tak samo przez okres przygotowawczy, ale jedne mają lepsze wyniki, a inne gorsze. Każda z nas jest odpowiedzialna za siebie i żadna nie może wziąć pełnej odpowiedzialności za tę sztafetę – dodała.

Najważniejszą imprezą dla Izabeli Marcisz w sezonie 2018/2019 były mistrzostwa świata juniorów, na których Polka dwukrotnie otarła się o medal. Podczas mistrzostw w Seefeld najlepszym wynikiem 18-latki było 27. miejsce wywalczone w skiathlonie, które udowodniło, że jej rozwój sportowy idzie we właściwym kierunku. – Jestem zmobilizowana do dalszej pracy, do tego, żeby trenować i oswoiłam się z myślą, że to będzie kolejny ciężki okres przygotowawczy. Latem miałam kilka chwil zwątpienia, ale teraz pakuję się w to wszystko i idę dalej – tłumaczyła podopieczna Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk.

Biegaczka z klubu SS Prządki Ski odniosła się także do wtorkowego biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. – Było mi bardzo przykro po tym występie, bo uważałam, że skoro w biegu łączonym byłam 27. to 35. miejsce to trochę za mało, ale teraz uważam, że to był rewelacyjny wynik, bo w zeszłym roku nie mogłam marzyć, żeby na mistrzostwach juniorów znaleźć się na tej pozycji, a teraz byłam 35. zawodniczką świata – zakończyła Marcisz.

Z Seefeld dla sportsinwinter.pl – Jakub Balcerski

Mistrzostwa Świata w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.