Ivica Kostelić stawia na slalom i superkombinację

Photo credit: joménager / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: joménager / Foter / CC BY-NC-ND

Chorwacki alpejczyk Ivica Kostelić postanowił, że nie będzie już jeździł we wszystkich konkurencjach. Od przyszłego sezonu 35-latek skupi się wyłącznie na slalomie oraz superkombinacji.

Kostelić pomimo wielu problemów ze zdrowiem, kontuzji kolan dręczących go od kilku lat, nadal nie rezygnuje ze ścigania na nartach. Do tej pory jednak Chorwat uczestniczył właściwie we wszystkich konkurencjach (najrzadziej w slalomie gigancie), a teraz nie zamierza już tak bardzo się eksploatować. W repretuarze Kostelicia zostanie jedynie slalom i superkombinacja. Z tą decyzją wiąże się zakończenie współpracy z Włochem Kristianem Ghediną – byłym włoskim narciarzem, który specjalizował się w zjeździe.

Można także wnioskować, że nie zobaczymy Kostelicia na zawodach otwarcia nowego sezonu w Soelden, gdzie zawodnicy będą rywalizować w gigancie.

Ostatnim dużym sukcesem w karierze Ivicy Kostelicia jest srebrny medal wywalczony na Igrzyskach Olimpijskich 2014 w Soczi. Jego najlepszy okres przypada na sezon 2010/2011, w którym zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W poprzednim sezonie tylko jeden raz Kostelić znalazł się w czołowej trójce zawodów PŚ. Miało to miejsce podczas styczniowych zawodów superkombinacji w Wengen.

Źródło: kleinezeitung.at, raceskimagazine.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.