Iraschko-Stolz wystartuje w Lillehammer

fot: alchetron.com

fot;alchetron.com

Optymistyczne wieści płyną do nas tym razem z austriackiego obozu skoczkiń narciarskich. Daniela Iraschko-Stolz dostała zielone światła od lekarza i wystartuje w dzisiejszych kwalifikacjach Pucharu Świata w Lillehammer.


Austriak Federacja Narciarska oficjalnie potwierdziła we wtorek rano, że Daniela Iraschko-Stolz podczas poniedziałkowego treningu na skoczni w Lillehammer, doznała groźnie wyglądającego upadku. Prawdopodobnie Austriaczka doznała kontuzji nosa z podejrzeniem złamania kości. – Musimy zobaczyć, jak będzie rozwijała się sytuacja. Czy ból będzie bardzo dokuczliwy. Wtedy podejmiemy decyzję, że Daniela wystartuje od początku sezonu – powiedział wówczas główny trener Harald Rodlauer. Zespół medyczny od początku był pozytywnie nastawiony co do startu zawodniczki.

Daniela na swoim profilu na Facebook’u poinformowała wczoraj, że dostała zezwolenie i pojawi się na starcie dzisiejszych kwalifikacji. – Po kilku dniach fizjoterapii czuję się znacznie lepiej. Dziękuję za wsparcie – napisała Iraschko-Stolz. Kwalifikacje kobiet do pierwszego konkursu Pucharu Świata zaplanowano na 20:30. Półtora godziny wcześniej odbędą się treningi.

Źródło: Skijumping Austria

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.