IO w Sochi: Zwycięskie Szwedki w sztafecie! Norweżki bez medalu!

Szwedki w niesamowitym stylu zdobyły złoty medal w sztafecie 4x5km w biegach narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sochi! Srebro przypadło reprezentacji Finlandii, a na ostatnim stopniu podium stanęły Niemki.
Sensacyjną wieścią jest, że sztafeta z Norwegii nie zdobyła medalu. Główne biegaczki z kraju fiordów dzisiaj się nie popisały. Therese Johaug na trzeciej zmianie wiele straciła do czołówki, a Marit Bjoergen, widocznie również bez formy, nie nadrobiła tego. Ba, nawet dała się wyprzedzić Francusce i jej sztafeta zajęła 5. miejsce.
Żadną niespodzianką nie był bieg Justyny Kowalczyk, która nadrobiła ponad 18 sekund do prowadzących. Świetnie pobiegła również Sylwia Jaśkowiec na trzeciej zmianie. Polka wytrwale trzymała się Therese Johaug, którą to wyprzedziła i na ostatnią zmianę jechała na czwartej pozycji! Ostatecznie Polki zakończyły bieg na miejscu 7., co jest naprawdę dobrym wynikiem naszych biegaczek.
Absolutnym fenomenem dzisiejszego dnia jest Charlotte Kalla, która na swoją zmianę wybiegła z pół minutową stratą, po czym odrobiła ją, a na ostatniej prostej do mety miała wciąż siłę by wyprzedzić Finkę oraz Niemkę i wygrać!
Foto: charlotte-kalla.se

Agnieszka Majczak
Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “IO w Sochi: Zwycięskie Szwedki w sztafecie! Norweżki bez medalu!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.