IO w Sochi: Niemcy Mistrzami Olimpijskimi!

Andreas Wank, Marinus Kraus, Andreas Wellinger i Severin Freund zostali Mistrzami Olimpijskimi w drużynowym konkursie skoków narciarskich. Niemieccy skoczkowie wyprzedzili drugą reprezentacje Austrii(Michael Hayboeck, Thomas Morgenstern, Thomas Diethart, Gregor Schlierenzauer)  o 2,7 pkt. Na trzecim stopniu podium uplasowała się reprezentacja Japonii w składzie Reruhi Shimizu, Daiki Ito, Taku Takeuchi i Noriaki Kasai. Niestety, czwarte miejsce zajęli Nasi skoczkowie. Do trzeciego miejsca stracili 13,1 pkt. 
Jeszcze dzisiaj rano pisałam, że nie należy lekceważyć żadnej drużyny. Jak widać po raz kolejny Austriacy pomimo wewnętrznych problemów potrafili się zmobilizować na konkurs drużynowy i walczyć jak równy z równym ze świetną niemiecką drużyną. Japonia, która była typowana do złotego medalu nie była w stanie się zbliżyć do tych dwóch przodujących w tym sezonie drużyn. Najlepsza drużyna w tym sezonie ze wszystkich konkursów drużynowych w  Pucharze Świata zajęła ostatecznie 5 miejsce.
A my… Chłopaki jesteście najlepsi!!! Pięknie dzisiaj walczyliście! Wygraliście drugą serie zawodów! Wiem, że Was to bardzo boli ale to jest sport! Na tych Igrzyskach daliście nam więcej szczęścia niż oczekiwaliśmy! Dziękujemy Wam za wspaniałe emocje i chwilę wzruszeń! Jeszcze wszystko przed Wami! My wierni kibice zawsze będziemy z Wami! Jeszcze 4 lata temu mogliśmy marzyć o takim wyniku! Dla Nas to Wy jesteście Mistrzami Olimpijskimi! 
Gratulujemy i dziękujemy za wszystko!
źródło: sport.tvp.pl
Agnieszka Białek
Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “IO w Sochi: Niemcy Mistrzami Olimpijskimi!

  1. Tak ! Tak ! Tak ! Dla nas – wiernych kibiców to właśnie Oni są Mistrzami Olimpijskimi ! Za ich upór i wolę walki ! Mimo, że już po pierwszej serii było wiadomo, że o medal będzie bardzo bardzo bardzo ciężko to każdy z Nich walczył o każdy metr, o każdy punkt ! Nie poddali się tylko walczyli najlepiej jak tylko potrafili ! Jestem dumna, że mamy takich reprezentantów ! Bo są wielcy ! I za te postępy jakie poczynili w ostatnich latach powinni dostać złote medale ! Ale Puchar Świata trwa – teraz walczymy o Puchar dla Kamila, pierwszą wygraną Maćka i jak najlepszą postawę reszty chłopaków : ) A już nie długo kolejne MŚ, a za 4 lata IO : ) Jeszcze nie raz będziemy płakać z radości dzięki Nim : )

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.