IO w Sochi: Kamil Stoch ponownie Mistrzem Olimpijskim!!!!!!

Kamil Stoch zdobył drugi złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi. Polak nie pozostawił złudzeń swoim rywalom po skokach na odległość 139 metrów w pierwszej serii i 132,5 metra w drugiej. Nasz Mistrz pokonał drugiego Nariakiego Kasaiego o 1,3 pkt! Na trzecim stopniu podium uplasował się Wicemistrz Olimpijski ze skoczni normalnej – Peter Prevc.
Z powodu zbyt silnego wiatru seria próbna przed konkursem została przerwana, natomiast sam konkurs rozpoczął się z 15 minutowym opóźnieniem. W konkursie startowało czterech Polaków. Najgorzej poszło Piotrowi Żyle, który po skoku na odległość 118 metrów, zakończył swój udział w konkursie na pierwszej serii. Następny skakał Maciej Kot, który w złych warunkach skoczył 126 metrów i po pierwszej serii był dwunasty. W kolejnej próbie Maciek utrzymał swoją pozycje (123,5 metra). Jan Ziobro w pierwszym skoku uzyskał odległość 128,5 metra i zajmował szesnaste miejsce. W drugiej serii nasz reprezentant poprawił się (129,5 metra) i ostatecznie zajął piętnastą lokatę.
Warto też wspomnieć o rekordach, które padały podczas konkursu. W pierwszej serii Kamil Stoch i Noriaki Kasai wyrównali stary rekord skoczni – 139 metrów. W drugiej serii fenomenalny skok na odległość 144,5 metra oddał reprezentant gospodarzy – Dimitrij Wasiliew. Niestety skok nie mógł zostać uznany za rekord, ponieważ Dimitrij podparł go rękoma, ale odległość trzeba uznać za imponującą. Po dzisiejszym konkursie olimpijskim oficjalny rekord skoczni wynosi 140 metrów i należy do Marinusa Krausa z Niemiec.
Jak już wcześniej wspomniałam na skoczni panowały trudne warunki. Wiatr w pewnych momentach przekraczał nawet 4-5 m/s i wiał z różnych kierunków.
Medalistom serdecznie gratulujemy! Szczególne gratulacje przekazujemy Naszemu Mistrzowi! KAMIL, JESTEŚ WIELKI!!!

źródło: rmf24.pl
Agnieszka Białek

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “IO w Sochi: Kamil Stoch ponownie Mistrzem Olimpijskim!!!!!!

  1. To wszystko nie wymaga komentarza, ale po 2 skoku Kamila odczułem niepokój, i to już podczas lotu zarówno wtedy kiedy falowały mu narty jak i po wylądowaniu. Wtedy na pewno wielu z nas miało nieco wątpliwościm a serce waliło mi jak młot a kiedy się okazało że wygrał to była wielka ulga i wielka radość brawa dla Kamila dokonał czegoś wspaniałego oby te złote medale ( nie tylko Kamila) były inspiracją dla innych naszych sportowców, że po prostu można. Sam Kamil przyznał że był w szoku, bo jego zdaniem ten skok był katastrofalny, więc coś w tym jest ale to nie ma znaczenia. Cieszmy się tym i obyśmy mieli takich sportowców nie tylko w skokach, ale też w innych dyscyplinach. BRAWO BRAWO i jeszcze raz BRAWO ! ! ! Tak w ogóle polecam posłuchania komentarza Zimocha 😀

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.