IO w Sochi: Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

Kamil Stoch oddał najdłuższe skoki w obu konkursowych seriach i zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich! 105.5 oraz 103.5 metra dało Kamilowi 278 pkt i 12.7 pkt przewagi nad drugim Peterem Prevcem. Podium uzupełnił Norweg Anders Bardal.
Pozostali Polacy również spisali się dobrze. Maciej Kot zajął bardzo dobre 7. miejsce po skokach na 101.5 i 98.5 metra. Jan Ziobro uplasował się na 13. pozycji. Zawiódł tylko Dawid Kubacki, który zakończył swój dzisiejszy występ na jednym konkursowym skoku. 
Tuż za podium znaleźli się dwaj Austriacy – Thomas Diethart i Michael Hayboeck. Rozczarował Gregor Schlierenzauer, który zajął dopiero 11. miejsce. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Adreas Wellinger (6. miejsce), Noriaki Kasai (8.), Jernej Damjan (9.) i Andreas Wank (10.).
Stochowi udało się to, co nie udało się chociażby Adamowi Małyszowi. Przed Kamilem jeszcze dwie szanse na medale olimpijskie. Najbliższa okazja to konkurs indywidualny na dużej skoczni już 15 lutego.

foto: sport.pl

Jędrzej Jędrasiak 

Mateusz Król
Obserwuj

5 thoughts on “IO w Sochi: Kamil Stoch mistrzem olimpijskim!

  1. Nic dodać nic ująć niesamowite jest to że nie tylko udźwignął presję ale skakał w tak pięknym stylu brawo ! ! ! Czekam z niecierpliwością na dużą skocznię, ale nie tylko na konkurs indywidualny ale i drużynowy. Trzeba wierzyć w naszą drużynę a dziś ta drużyna dostała pozytywnego kopa 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.