IO w Sochi: Holendrzy dominują w biegu na 5000 m!

Pierwsza rywalizacja wyścigów na tafli lodowej w Sochi za nami! Wielkie emocje towarzyszyły szczególnie kibicom z Holandii. Ich reprezentanci dokonali dzisiaj niesłychanej rzeczy. Zajęli bowiem wszystkie miejsca na podium! Mistrzem Olimpijskim został największy faworyt zmagań – Sven Kramer, który czasem 6:10,76 ustanowił nowy rekord olimpijski!

Srebro przypadło Janowi Blokhujsen (+ 4,95), a brąz dla Jorrit Bergsma (+5,90). Także kibice gospodarzy przeżywali chwile euforii, kiedy ich reprezentant (Denis Yuskov) w trakcie swojego wyścigu zbliżał się do rekordu olimpijskiego. Rosjanin prowadził aż do biegu Kramera, a ostatecznie został sklasyfikowany na 6. miejscu. Tuż za nim był jego rodak – Ivan Skobrev.
Z dobrej strony pokazał się debiutujący na Igrzyskach Olimpijskich Jan Szymański (13.). To dobry znak przed drużynowymi zmaganiami Polaków. Sebastian Druszkiewicz był 23. Za chwilę pierwsze rozdanie medalowe w biathlonie. Na starcie sprintu staną panowie. Relacja oczywiście na naszym blogu! Zapraszamy!
foto: sochi2014.com
Mateusz Król
Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.