IO 2026: MKOl ogłosił ostateczne kandydatury organizatorów

MKOl ogłosił ostateczne kandydatury organizatorów igrzysk olimpijskich w 2026 roku. W grze pozostają 3 propozycje – dwie europejskie oraz jedna z Ameryki Północnej.

Zaakceptowane przez MKOl kandydatury to szwedzki Sztokholm, włoskie połączenie Mediolanu i Cortiny d’Ampezzo oraz Calgary z Kanady. Tym samym ze zgłaszanych wcześniej, chętnych do organizacji ZIO miast odpadło tureckie Erzurum.

Co ciekawe, niemalże każdy pomysł z pozostających na biurku Tomasa Bacha ma jakąś wadę, bądź niedopracowany szczegół. W przypadku Sztokholmu bobsleje miałyby odbywać się na Łotwie, we włoskiej propozycji wciąż nie do końca określona jest rola mającego pomóc w rozgrywaniu poszczególnych konkurencji Turynu, a Calgary nie zdążyło nawet przeprowadzić budzącego kontrowersje w całej Kanadzie lokalnego referendum. Może się zatem zdarzyć sytuacja, w której igrzyska nie odbędą się w żadnej z wymienionych lokalizacji.

Wybór gospodarza igrzysk w 2026 roku odbędzie się podczas spotkania MKOl w lipcu przyszłego roku, które zostanie prawdopodobnie przeniesione z Mediolanu do Lozanny. W 2020 roku olimpijczycy rywalizować będą w Tokio, a w 2022 w Pekinie.

Źródło: olympic.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.