Insam i Runggaldier wygrywają w krajowym czempionacie

Alex Insam i Elena Runggaldier zostali letnimi mistrzami Włoch w skokach narciarskich na igelicie. Zawody odbyły się w minioną sobotę na skoczni HS106 w Predazzo.

Wśród mężczyzn, nowym mistrzem Włoch został Alex Insam, który w swoich próbach uzyskał 100 metrów i 95 metrów (242.5 pkt.). 18-latek wydaje się być nową nadzieją dla Włochów. Insam ma swoim koncie starty w konkursach z cyklu letniego pucharu kontynentalnego oraz zdobył pierwsze punkty w zawodach tegorocznej Letniej Grand Prix. Na drugim stopniu podium uplasował się Roberto Dellasega (94 metry; 95,5 metra; 228 pkt.). Brązowy medal w Predazzo zdobył Sebastian Colloredo, który lądował na 96,5 metra i 95,5 metra (225.5 pkt.).

Pełne wyniki konkursu mężczyzn

Elena Runggaldier okazała się być najlepsza w konkursie kobiet. Tytuł mistrzyni Włoch zapewniły jej skoki na odległość 90 metrów i 93 metrów (212 pkt.). Srebrny medal zdobyła Evelyn Insam (91 metrów; 92,5 metra; 210.5 pkt.). Trzecie miejsce wywalczyła Lara Malsiner, króra uzyskała 90 metrów i 86 metrów (190.5 pkt.).