Ingvild Flugstad Østberg najlepsza w Beitostølen

Ingvild-Oestberg

Ingvild Flugstad Østberg wygrała rywalizację na 10 kilometrów stylem klasycznym podczas norweskiej inauguracji sezonu w Beitostølen. 26-latka wyprzedziła Heidi Weng i Astrid Uhrenholdt Jacobsen. W zawodach, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie wystartowała Marit Bjoergen.

Zawody w Beitostølen miały być pierwszym poważnym sprawdzianem formy dla Marit Bjoergen. Utytułowana Norweżka nie chciała nakładać na siebie zbyt dużej presji i przed zawodami sugerowała, że jest outsiderką i nie nastawia się na zbyt wiele. Tymczasem tuż przed startem 36-latka zrezygnowała z piątkowego występu tłumacząc się przeziębieniem.

Pod nieobecność Bjoergen, bezkonkurencyjna okazała się Ingvild Flugstad Østberg. Druga zawodniczka klasyfikacji generalnej poprzedniej edycji Pucharu Świata prowadziła od samego początku dystansu i konsekwentnie powiększała swoją przewagę. Na mecie pojawiła się z rezultatem 26:47.4 min. Drugie miejsce przypadło Heidi Weng (strata +13 sek), a trzecie Astrid Uhrenholdt Jacobsen (strata +1:06.4 min). Tuż a podium uplasowała się mistrzyni olimpijska z Soczi w sprincie – Maiken Caspersen Falla.

Wyniki biegu

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.