Ingvild Flugstad Oestberg nową liderką PŚ, Martin Johnsrud Sundby utrzymał prowadzenie

fot: dagbladet.no

fot: dagbladet.no
fot: dagbladet.no

Ingvild Flugstad Oestberg i Martin Johnsrud Sundby prowadzą w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017. Norweżka odebrała żółtą koszulkę swojej rodaczce Heidi Weng, a Norweg utrzymał pozycję lidera, którą wywalczył przed tygodniem w Lillehammer. 

Ingvild Flugstad Oestberg ma za sobą bardzo udany weekend. Podczas zawodów Pucharu Świata w Davos Norweżka zdobyła 180 z 200 możliwych punktów. W sobotnim biegu na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym Oestberg zwyciężyła, a w niedzielnym sprincie przegrała tylko z Maiken Caspersen Fallą. 26-latka z Gjøvik wykorzystała gorszą dyspozycję Heidi Weng (odpadła w eliminacjach sprintu) i odrobiła całą stratę do dotychczasowej liderki. Teraz to Oestberg jest posiadaczką żółtej koszulki, a jej przewaga nad drugą zawodniczką wynosi 10 punktów. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej należy do Kristy Parmakoski, która zgromadziła na swoim koncie 453 “oczka”. Justyna Kowalczyk nie stratowała w ten weekend w Pucharze Świata i przez to straciła kilka lokat. Polka jest obecnie 16.

W klasyfikacji dystansów podium jest identyczne jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prowadzi Ingvild Flugstad Oestberg (233 pkt) przed Heidi Weng (229) i Kristą Parmakoski (224 pkt). Justyna Kowalczyk jest 15. (57 pkt). Wśród sprinterek króluje Maiken Caspersen Falla. Norweżka trzykrotnie stawała w tym sezonie na podium zawodów sprinterskich i zgromadziła już 226 pkt. Na drugim miejscu znajduje się Oestberg (156 pkt), a na trzecim Hanna Falk (132 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mężczyzn nie doszło do wielkich zmian. Prowadzenie utrzymał Martin Johnsrud Sundby, który wczoraj triumfował na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym. Norweg nie startował w sprincie, ale jego przewaga i tak się nie zmniejszyła. Obrońca kryształowej kuli zgromadził na swoim koncie 450 punktów i ma 124 “oczka” zapasu nad Emilem Iversenem (326). Trzecie miejsce należy do Calle Halfvarssona, który w ogóle nie pojawił się w Davos i nie miał szans na to, aby podreperować swój dorobek punktowy. W klasyfikacji generalnej jest notowany tylko jeden Polak – Maciej Staręga. Polak zgromadził do tej pory 13 “oczek” za ćwierćfinał sprintu.

Sundby prowadzi również w klasyfikacji dystansów. Norweg podczas dłuższych biegów wywalczył już 240 punktów. Drugi w tej klasyfikacji jest Fin Matti Heikkinen (169), a trzeci Emil Iversen (133). Na dobrej drodze po małą kryształową kulę w sprintach jest Paal Golberg. Norweg swoją pozycję zawdzięcza zwycięstwu w zawodach inauguracyjnych w Kuusamo. Podium uzupełniają Siergiej Ustiugow i Calle Halfvarsson.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.