Oestberg: Jestem zmotywowana, aby być jeszcze lepszą biegaczką

fot.: xc-ski.de

fot.: xc-ski.de
fot.: xc-ski.de

Ingvild Flugstad Oestberg była jedną z największych rewelacji ubiegłego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweżka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale ogromne wrażenie na kibicach i ekspertach zrobiła jej wszechstronność.

Oestberg nie jest anonimową biegaczką. 25-latka z Gjøvik w Pucharze Świata startuje od sezonu 2007/2008, ale pierwsze sukcesy przyszły w roku 2012. Norweżka miała wówczas 22 lata i stanęła na podium sprintu stylem dowolnym w Val Mustair. Prawdziwym przełomem był jednak dla Oestberg sezon 2015/2016, gdy z rasowej sprinterki zmieniła się w zawodniczkę, która potrafi walczyć na każdym dystansie. – Myślę, że nie można powiedzieć, że tak duży krok nastąpił tylko w tym roku. Zawsze mówiłam, że będę dobra na każdym dystansie, a trener we mnie wierzył. W ubiegłym sezonie wszystko było szalone, ale to sprawia, że mam motywację, aby być jeszcze lepszą biegaczką – opowiadała 25-latka w wywiadzie dla NRK.

Ingvild Flugstad Oestberg w ubiegłym roku po raz pierwszy w karierze znalazła się także na podium zawodów Pucharu Świata w biegu dystansowym i to od razu podczas startu na 15 kilometrów stylem dowolnym. – Miałam w ubiegłym sezonie kilka takich biegów, gdy pytałam siebie: czy to możliwe? Nie spodziewałam się, że będę w stanie dostać się na podium biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym. Myślałam, że nie jest to możliwe. To dodaje mi wiary w siebie – dodała.

Oestberg w wolnych chwilach gra w piłkę nożną, która jest jej druga pasją. – Ostatnio nie miałam zbyt dużo czasu na piłkę nożną i nie czuję się z tym najlepiej. Dlatego będę musiała znaleźć swoje buty piłkarskie – zakończyła 25-latka.

Źródło: NRK.no

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: