Inauguracja Pucharu Świata w Klingenthal nie jest zagrożona!

fot. berktuschi.com
fot. berktuschi.com

W sobotę skoczkowie narciarscy zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Najlepszy okazał się Jernej Damjan, który pokonał o 59 punktów Phillipa Sjoeena. Finałowe zawody odbyły się tradycyjnie w Klingenthal i również tam rozpocznie się sezon Pucharu Świata 2014/2015.

To już druga próba Klingenthal w roli inauguracji Pucharu Świata. W ubiegłym roku organizatorzy zmagali się z trudnymi warunkami i z brakiem śniegu. Wówczas udało im się jednak wcześniej zmagazynować zapasy białego puchu z poprzedniej zimy. Tym razem sytuacja jest nieco gorsza, bo takiego zabezpieczenia nie ma. – Niestety tym razem nie udało się zmagazynować zeszłorocznego śniegu. Ale jeżeli nie zadziała plan A, zawsze trzeba byc przygotowanym na wdrożenie planu B, czy nawet C. – mówi Alexander Ziron, szef komitetu organizacyjnego. – Jesteśmy w stałym kontakcie z fińską firmą, poczyniliśmy już nawet pierwsze próby na skoczni w Klingenthal. Naszym priorytetem są finanse i wpływ na środowisko naturalne. Jeżeli warunki pogodowe uniemożliwią produkcję śniegu na skalę lokalną, to będą główne czynniki jakie weźmiemy pod uwagę. Organizatorom bardzo zależy, aby zdać ten egzamin. Starali się ponownie o konkursy rozpoczynające i chcą udowodnić, że zasłużyli. – Puchar Świat jest niezagrożony, odbędzie się na 100%. Ubiegaliśmy się o prawo organizacji zawodów, ponieważ naprawdę zależy nam na ich organizacji. W takiej sytuacji, nie widzimy innego wyjścia, jak po prostu zorganizować imprezę i to najlepiej jak się da. – mówił Ziron.

Zawody inaugurujące sezon 2014/2015 odbędą się na Vogtland Arenie w dniach 21-23. listopada. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a dzień później pierwsze zmagania indywidualne. Przypomnijmy, że Kryształowej Kuli bronić będzie Kamil Stoch. Nie tracimy oczywiście nadziei, że Puchar Świata pozostanie w Polsce.

Źródło: berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.