Inauguracja Pucharu Świata bez obrończyni Kryształowej Kuli

Ingvild Flugstad Oestberg nie wystartuje w ten weekend w norweskiej inauguracji sezonu biegowego podczas zawodów FIS w Beitostoelen ze względów zdrowotnych. Obrończyni Kryształowej Kuli opuści także pierwsze zawody Pucharu Świata, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Ruce nieopodal Kuusamo.

Informację o problemach zdrowotnych Ingvild Flugstad Oestberg przekazano dziś na konferencji prasowej, która odbyła się w Beitostoelen. Triumfatorka poprzedniego Pucharu Świata podczas spotkania z mediami ogłosiła, że przez najbliższe dwa tygodnie z pewnością nie pojawi się na trasach biegowych w oficjalnych zawodach. – Nie będę mogła teraz biegać na nartach. To dla mnie trudne, ale moje ciało potrzebuje teraz odpoczynku – mówi Oestberg. – Bardzo ciężko trenowałam, byłam zdrowa, omijały mnie kontuzje i byłam w dobrej formie, ale widocznie moje ciało nie zniosło aż tak dobrze tego wysiłku. Czuję się dobrze i zazwyczaj jestem w dobrym humorze, ale oczywiście bardzo ciężko myśleć mi o tym, że nie będę mogła biegać na nartach w nadchodzących tygodniach. Zdrowie jest jednak najważniejsze, więc początek sezonu będzie beze mnie – dodaje Norweżka.

Dziennikarze NRK starali się dowiedzieć nieco więcej na temat kłopotów zdrowotnych norweskiej biegaczki, ale zarówno lekarz kadry, jak i sama zawodniczka nie chcieli mówić zbyt dużo na ten temat. Na konferencji prasowej poinformowano jedynie, że Oestberg nie spełniła wszelkich warunków, aby uzyskać świadectwo zdrowia. – Świadectwo zdrowia zawiera wiele ważnych czynników, jak choćby czynność serca i płuc, ogólną sytuację zdrowotną i ocenę ryzyka. Istnieje kilka indywidualnych parametrów, które są monitorowane. Jest wiele czynników i sytuacja jest naprawdę złożona – tłumaczy lekarz kadry Øystein Andersen.

Obrończyni Kryształowej Kuli nie wie jak długo potrwa jej przerwa. Norweżka do rywalizacji powróci najwcześniej w grudniu (7-8) podczas zawodów w Lillehammer. – Trudno mi powiedzieć coś konkretnego. W tej chwili nie mogę udzielić odpowiedzi na temat tego kiedy dokładnie wrócę – przyznaje Norweżka. – Gdy trenuję, jestem na granicy wytrzymałości organizmu. Jesteśmy stale monitorowani i otrzymujemy dokładne obserwacje. Jest to nieco bardziej skomplikowane, więc nie chcę już odpowiadać na więcej pytań – dodaje Oestberg.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.