Inauguracja Pucharu Polski w biathlonie już w ten weekend

fot. M. Król

Już w ten weekend w Dusznikach-Zdroju odbędą się pierwsze w sezonie letnim zawody Pucharu Polski w biathlonowym crossie. Gospodarzem imprezy będzie oczywiście Tauron Duszniki Arena.

fot. M. Król

Spragnieni emocji biathlonowi kibice mogą powoli zacząć odliczać godziny do rozpoczęcia pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski w biathlonowym crossie. W programie imprezy w Dusznikach-Zdroju, która zainauguruje letnie zmagania, znalazły się sobotnie biegi indywidualne i niedzielne sprinty. Zawody przeprowadzone zostaną w dwóch turach – każdorazowo o godzinie 10:00 startować będą kategorie seniorów, juniorów i juniorów młodszych, natomiast młodzicy i młodzicy młodsi swoją rywalizację rozpoczną w godzinach popołudniowych.

Po raz pierwszy od dawna na trybunach pojawią się kibice, którzy będą mogli śledzić z bliska rywalizację najlepszych krajowych biathlonistów. Oczywiście obowiązywać będą obostrzenia w postaci dezynfekcji rąk, zachowywania bezpiecznego dystansu oraz noszenia maseczek w miejscach do tego nakazanych.

Zmagania w Pucharze Polski – jak czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie PZBiath – będą do klasyfikacji generalnej pierwszej letniej edycji “Celuj w Igrzyska”. Warto dodać, że mistrzostwa Polski w tej odmianie biathlonu planowane są w dniach 1-4 lipca w Czarnym Borze.

Źródło: PZBiath