Inauguracja PŚ w biegach narciarskich bez trzykrotnego medalisty olimpijskiego

fot. NordicFocus

fot. NordicFocus

Francuski biegacz narciarski – Maurice Manificat – ogłosił, że nie pojawi się na inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich 2020/2021, które mają się odbyć 27 listopada w fińskiej Ruce. Zawodnik zapowiedział też, że najbliższej zimy będzie startował jedynie w wybranych biegach.

Ostatni sezon pucharowych zmagań nie był udany dla 34-letniego biegacza z Sallanches. Zdobyte przez niego sto czterdzieści cztery punkty wystarczyły do zajęcia dopiero czterdziestej szóstej lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Podczas przerwy między sezonami Francuz jednak nie próżnował. Na efekty swej ciężkiej pracy nie musiał czekać zbyt długo. W ostatni weekend nie miał sobie równych w mistrzostwach Francji na rolkach.

Celem trzykrotnego medalisty olimpijskiego na najbliższy sezon są oczywiście mistrzostwa świata, które mają odbyć się w dniach 23 lutego – 7 marca 2021 roku. Francuz zdecydował jednak, iż najlepszym sposobem na przygotowanie się do nich, a tym samym i ograniczenie ryzyka odniesienia kontuzji, jest zredukowanie pucharowych startów. – Moje zdrowie czasami jest dosyć kruche. Dlatego mam zamiar postawić jedynie na określone wyścigi i mistrzostwa – przyznał w rozmowie z Nordic Magazine biegacz z Francji.

Wiadomo już, że członek „brązowej sztafety” z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu nie pojawi się w premierowych zawodach pucharowego cyklu. – Co będzie później, zobaczymy. (…) Potem dostosujemy plany do panującej sytuacji. Na ten moment nie wiemy, co będziemy dalej robić – dodał zawodnik.

– Maurice miał trudną wiosnę. Jego płuca wciąż nie są w pełni zdrowe. (…) Nawet jeśli będzie chciał wziąć udział w wielu zawodach, będę musiał trochę spowolnić jego zapędy – powiedział trener biegacza, Alexandre Rousselet. Z tego też względu decyzja zawodnika oraz jego sztabu szkoleniowego wydają się być w pełni zrozumiałe.

Źródło: nordicmag.info