Inauguracja Polskiej Ligi Curlingu 20/21 odwołana

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

Zaplanowany na ten weekend Turniej Kwalifikacyjny do Polskiej Ligi Curlingu Par Mieszanych nie dojdzie do skutku. Organizator rozgrywek poinformował o odwołaniu zawodów.

fot. Wojciech Nowakowski/sportsinwinter.pl

Powodem odwołania jest pandemia koronawirusa – wielu curlerów, którzy mieli wystartować w Turnieju Kwalifikacyjnym, znajduje się na kwarantannie lub posiada niepokojące objawy. – Czując się odpowiedzialni za Wasze bezpieczeństwo, nie mogliśmy podjąć innej decyzji – czytamy w oświadczeniu Zarządu Polskiej Federacji Klubów Curlingowych.

Jeszcze przed odwołaniem zmianie uległ harmonogram rozgrywek – po wycofaniu się ośmiu z dwudziestu zgłoszonych duetów zmieniono podział z czterech na dwie grupy. Turniej w tej formule miał wyłonić sześć par, natomiast decyzję o uzupełnieniu stawki ośmiu duetów na najwyższym poziomie rozgrywkowym miał podjąć organizator rozgrywek w późniejszym terminie.

W sezonie 2020/2021 pary mieszane, najmłodsza konkurencja olimpijska, mają zadebiutować w rozgrywkach PLC. Po rocznej przerwie zorganizowane będą też rozgrywki kobiet. Męska liga rozgrywana jest nieprzerwanie od sezonu 2014/2015, w tym od otwarcia hali curlingowej w Łodzi we wrześniu 2018 roku wyłącznie na tamtejszym lodzie. Zawieszona z powodu pandemii ostatnia edycja została dokończona dwa tygodnie temu – triumfatorami po raz trzeci w historii została łódzka drużyna Polskiej Organizacji Sportowej, znana z turniejów towarzyskich jako “Monkey Man”, której kapitanem jest Aleksander Grzelka.

 

źródło: informacja własna/PFKC/PLC