Igrzyska Paraolimpijskie: Pierwsze starty Polaków w narciarstwie alpejskim i biathlonie

10:22, 10.03.2018 Anna Felska

Za nami pierwszy dzień rywalizacji na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu. Dziś reprezentanci Polski rywalizowali w narciarstwie alpejskim i biathlonie.

Jako pierwsi na trasę zmagań ruszyli dziś narciarze alpejscy, którzy rywalizowali w zjeździe. Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską, który startował w grupie B3 dla zawodników niewidomych i niedowidzących zajął 8. miejsce, ze stratą 14,32 s do zwycięzcy Kanadyjczyka Maca Marcouxa. Na podium tej rywalizacji stanął również Słowak Jakub Krako (+1,42) oraz Włocha Giacomo Bertagnolli (+2,53). W grupie osób startujących na siedząco Igor Sikorski zajął 15. miejsce mimo upadku, tuż przed metą. Polak stracił szansę na miejsce w czołowej ósemce, ale do złotego medalisty Andrew Kurka stracił 7,58 s. Srebrny medal zdobył Taiki Morii (+1,64) z Japonii, a trzeci był Nowozelandczyk Corey Peters (+1,9).

Pełne wyniki zjazdu grupa niedowidzący

Pełne wyniki zjazdu grupa startujący na siedząco

Pierwsze starty mają już za sobą biathloniści i nasza jedyna reprezentantka debiutująca 19-latka Iweta Faron, którzy startowali dzisiaj w biegach sprinterskich. Polka nie miała jednak szczęścia, ponieważ tuż przed startem popsuł jej się karabin i pożyczyła broń od innego Polaka Kamila Rośka, która nie była przystosowana do jej niepełnosprawności. W konsekwencji zaliczyła aż 7 niecelnych strzałów i zajęła ostatnie, 15. miejsce w grupie startujących na stojąco. Wspomniany już Kamil Rosiek w swojej grupie startujących na siedząco zajął 17. miejsce. W kategorii startujących na stojąco 11. miejsce zajął Wojciech Skupień, dla którego głównym celem są konkurencje w biegach narciarskich. W grupie niedowidzących 16. miejsce zajął Piotr Garbowski.

Pełne wyniki sprintu kobiet, grupa startujący na stojąco

Pełne wyniki sprintu mężczyzn, grupa startujący na siedząco

Pełne wyniki sprintu mężczyzn, grupa startujący na stojąco

Pełne wyniki sprintu mężczyzn, grupa niedowidzący

Pełne wyniki wszystkim olimpijskich zmagań, które odbyły się w sobotę 10 marca możecie znaleźć tu.

Źródło: informacja własna / paralympic.org