Igrzyska Olimpijskie znów w Park City?

Fot: polskieradio.pl

Fot: polskieradio.pl

Amerykanie znów chcą zaprosić sportowców na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i szukają miejsca, w którym najlepiej byłoby je zorganizować. Chętni są organizatorzy z 2002 roku.

Komitet Olimpijski Stanów Zjednoczonych ogłosił w ubiegły piątek, że chce złożyć propozycję na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie, prawdopodobnie w 2026 lub 2030 roku. Nie mają jeszcze jednak pewnego miasta, które mogłoby zostać gospodarzem. W ubiegłym tygodniu podczas specjalnej konferencji swoją gotowość zgłosił stan Utah. – Nie ma lepszego miejsca na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich niż tutaj w Utah – powiedział gubernator Gary Herbert.

Jeśli organizujący w 2002 roku Igrzyska Olimpijskie znów mogliby zaprosić sportowy świat do siebie, to musieliby wyremontować obiekty w Park City. Koszt całej modernizacji mógłby wynieść nawet 40 milinów dolarów. W skład komisji Utah jako kandydata do organizacji IO wchodzić mają: współprzewodniczący Wayne Niederhauser, Jeff Robbins prezes i dyrektor generalny ds. sportu w stanie Utah oraz Fraser Bullock, który był szefem operacyjnym Komitetu Organizacyjnego Salt Lake w 2002 roku.

Źródło: kpcw.org

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.