Igrzyska olimpijskie w 2022 nie mogą zostać przesunięte przez mundial!

240px-Olympic_flag.svg Szef Olimpijskiej Rady Azji i  Przedstawiciel MKOl  Ahmad Al-Fahad Al-Sabah wyeliminował  możliwość przeprowadzenia zimowych igrzysk w miesiącu innym niż luty, gdyby termin imprezy miałby kolidować z piłkarskimi mistrzostwami świata w Katarze.

– Uważam, że igrzyskom nie grozi przesunięcie. My nie mamy problemu, to Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) go ma. Musimy zachować tradycyjny termin, ponieważ MKOl zawarł już pewne umowy – z partnerami marketingowymi czy narodowymi komitetami. FIFA musi być elastyczna, to moja rada. Igrzyska i mundial to dwie najlepsze i największe imprezy na świecie. Mam nadzieję, że przedstawiciele władz piłkarskich wezmą to pod uwagę i znajdą rozwiązanie, bez ingerencji w termin drugiej. –        powiedział  Ahmad Al-Fahad Al-Sabah.

Nie został jeszcze wyznaczony  dokładny termin olimpijskich zmagań, o organizację których ubiegają się dwaj przedstawiciele Azji – Pekin i Ałmaty. Od 1924 roku miesiącem, w którym odbywały się zimowe igrzyska był luty.  Jest możliwość, że w tym samy czasie w Katarze odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, aby ominąć upałów panujących o tej porze roku w tym kraju. Przedstawiciele FIFA, członkowie europejskich klubów oraz przedstawiciele ligi dyskutują  o przesunięciu terminu mundialu i jedną z opcji jest okres styczeń-luty w 2022 roku.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.