Igrzyska Olimpijskie 2030 nie dla Bawarii, Tyryngii i Saksonii

fot. skisprungschanzen.com

fot. skisprungschanzen.com

Członkowie DOSB (Niemiecki Komitet Olimpijski) wygłosili oficjalne stanowisko na temat kandydatury Turyngii, Bawarii i Saksonii na organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2030 roku. 

W połowie listopada informowaliśmy naszych czytelników o inicjatywie, z jaką wyszedł Mike Helios z VR-Bank Bad Salzungen Schmalkalden. Wymarzył on bowiem współorganizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich przez Turyngię, Saksonię oraz Bawarię. Wysłał nawet dokumenty z opisem inicjatywy indywidualnej do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wyszedł wtedy przed szereg, ponieważ pomysł nie został w żaden sposób zatwierdzony przez Niemiecki Komitet Olimpijski.

Teraz, po kilku tygodniach, Komitet mówi: nie. Alfons Hoermann, Prezes Komitetu wyjaśnił skąd taka odpowiedź. –  Przyjrzeliśmy się tej koncepcji, ale nie sądzimy, aby mogła odnieść międzynarodowy sukces. Wystarczy popatrzeć na rozmieszczenie obiektów, na których miałyby się rozgrywać zawody. Nie wróży to dobrze – mówi. Wspomniane przez niego obiekty to między innymi Vogtland Arena w Klingenthal, na której w najbliższy weekend zostaną rozegrane zawody w skokach narciarskich.

Źródło: Insuedthueringen.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.