Igrzyska Europejskie 2023. Stoch, Kubacki i Żyła powalczą o pierwsze medale w Zakopanem. Kto na starcie? (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Najlepsi skoczkowie na świecie powalczą dziś w Zakopanem o medale Igrzysk Europejskich. Na starcie zobaczymy większość zawodników z czołówki ubiegłego sezonu PŚ. Wśród nich znajdzie się 5 reprezentantów Polski. Początek konkursu na Średniej Krokwi o godzinie 17:30.

fot. Tomasz Markowski

Medale Igrzysk do rozdania

Niedawno rozpoczęły się wakacje, a tymczasem już dziś na Średniej Krokwi w Zakopanem odbędzie się rywalizacja o medale Igrzysk. Brzmi abstrakcyjnie, ale to nie pomyłka. Oczywiście Igrzyska Europejskie nie są najważniejszą imprezą w kalendarzu skoczków, ale i tak powinniśmy zobaczyć rywalizację na wysokim poziomie. Na starcie zawodów w Zakopanem zobaczymy bowiem prawie całą światową czołówkę. Stanie się tak pomimo braku Halvora Egner Graneruda i Stefana Krafta, którzy wycofali się tuż przed startem imprezy.

Czeka nas niespodzianka?

Wśród faworytów do walki o medale są oczywiście nasi reprezentanci. Na Średniej Krokwi zobaczymy 5 Polaków, a będą to: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. Najgroźniejszymi rywalami naszych zawodników powinni być Słoweńcy, na czele z Anze Laniskiem i Timim Zajcem. Do walki o podium włączą się też z pewnością Austriacy i Norwegowie. Powinniśmy być też jednak przygotowani na jakąś niespodziankę. Jeszcze nigdy wcześniej nie mieliśmy w czerwcu zawodów o takiej randze, a ta pora roku sprzyja zaskakującym rezultatom. Wszystko wskazuje zatem na to, że czekają na nas niezwykle interesujące zawody. Początek konkursu o 17:30. Wcześniej odbędzie się trening i seria próbna.

Źródło: informacja własna