Igrzyska Europejskie 2023. Dawid Kubacki mistrzem na dużej skoczni! [wyniki skoków]

Screen- TVP Sport

Dawid Kubacki zdobywcą złotego medalu w konkursie indywidualnym Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Mistrzostwo na dużym obiekcie reprezentant Polski przypieczętował finałowym, 134,5-metrowym skokiem. Srebro wywalczył Jan Hoerl, a brąz Philipp Raimund.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się srebrny medalista konkursu na Średniej Krokwi, Jan Hoerl. Austriak w swojej próbie poszybował na 140 m. Przełożyło się to na 1,1 pkt przewagi nad drugim Dawidem Kubackim, który lądował na 139 m. Trzeci, za sprawą 138-metrowej odległości był Philipp Raimund.

Polacy w komplecie awansowali do finału. Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła (136,5 m). Aleksander Zniszczoł (136 m) razem z Norwegiem, Robertem Johanssonem dzielił pozycję szóstą. Na dwunastym miejscu pierwszą część rywalizacji ukończył Paweł Wąsek (130 m), a dwudziestą drugą lokatę zajął Kamil Stoch (127 m).

Kubacki ze złotem

Za sprawą finałowej, 134,5-metrowej odległości po mistrzowski tytuł na Wielkiej Krokwi w Zakopanem sięgnął Dawid Kubacki. Reprezentant Polski pokonał tym samym o 6,1 pkt Jana Hoerla (130 m), który osiągnął swój drugi srebrny krążek na Igrzyskach Europejskich. Brązowy medal wywalczył Niemiec, Philipp Raimund (132,5 m).

Na czwartą lokatę awansował triumfator zawodów na normalnej skoczni, Daniel Tschofenig. Piątą pozycję uzyskał Marius Lindvik, szóstą natomiast Anze Lanisek. 130-metrowy skok Piotra Żyły w drugiej serii pozwolił mu zająć miejsce siódme. Ósmy był Robert Johansson, a dziewiąty Faith Arda Ipcioglu. Czołową dziesiątkę rywalizacji  zamknął Aleksander Zniszczoł (127,5 m).

127-metrowa próba Pawła Wąska zapewniła mu piętnasty rezultat. Z kolei dwudziestym dziewiątym zawodnikiem sobotnich zmagań został Kamil Stoch (122,5 m).

Żródło: informacja własna