IBU zabrało sąsiadom Polaków biathlonowy Puchar Świata

Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że w przyszłym sezonie nie obejrzymy zmagań w Pucharze Świata w Raubiczach. Powodem jest obecna sytuacja na Białorusi. W związku z tą decyzją do zmian dojdzie także na początku zimy. 

Fot. IBU

Mińsk-Raubicze to miejsce, które było gospodarzem biathlonowych mistrzostw Europy w sezonie 2019/2020. Teraz Białorusini mieli zorganizować zawody wyższej rangi. Raubicze znalazły się bowiem w kalendarzu na Puchar Świata 2021/2022. Planowano, aby to w Mińsku najlepsi biathloniści powrócili do pucharowych zmagań po igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Międzynarodowa Unia Biathlonu niedawno poinformowała o zmianach. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na Białorusi, postanowiono, że to Kontiolahti przywita zawodników po rywalizacji o medale imprezy czterolecia (3-6 marca). Działacze IBU w uzasadnieniu napisali, iż dzięki tej decyzji federacje i zespoły będą miały ułatwione planowanie startów.

Ta zmiana wpłynie także na inaugurację przyszłej zimy. To właśnie bowiem w Kontiolahti biathloniści mieli rozpocząć starty w sezonie olimpijskim. Finlandię ostatecznie zastąpi Szwecja. Przez pierwsze dwa pucharowe tygodnie zmagania będą się odbywać w Oestersund (27-28 listopada oraz 2-5 grudnia).


Źródło: IBU