IBU sięga do portfela. Organizatorzy zawodów dostaną wsparcie finansowe

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Międzynarodowa Unia Biathlonu przekazała organizatorom zawodów w Oslo, Novym Meście oraz Kontiolahti wsparcie finansowe, które ma pokryć straty poniesione w związku z pandemią koronawirusa (COVID-19). Taką decyzję podjęto na specjalnym posiedzeniu zarządu IBU – czytamy na stronie dziennika VG.

Holmenkollen, Nove Mesto i Kontiolahti to lokacje, które w minionym sezonie straciły najwięcej na rozwijającej się pandemii koronawirusa. Zawody w Czechach były rozgrywane przy pustych trybunach, w Finlandii kibice także nie mogli pojawić się na trybunach, a sam weekend został skrócony, natomiast w Norwegii rywalizacja w ogóle nie doszła do skutku i została odwołana.

Międzynarodowa Unia Biathlonu chcąc pomóc poszkodowanym komitetom organizacyjnym podjęła decyzję o wypłaceniu pieniędzy, które mają przynajmniej w jakimś stopniu zrekompensować straty poniesione w związku z obostrzeniami, a zasady programu wsparcia zostały jasno ustalone na specjalnym posiedzeniu zarządu IBU.

– To było bardzo ważne, aby pomóc trzem poszkodowanym organizatorom. Jesteśmy stosunkowo małym sportem zimowym i ważne jest, aby o siebie dbać – mówi Tore Bøygard, członek zarządu IBU cytowany przez VG. – Organizatorzy z Holmenkollen poprosili o kwotę do 200 tys. euro i takie wsparcie otrzymali – dodaje.

Źródło: VG