Świetny występ Darii Gembickiej. Osiemnastolatka wygrała biathlonowy sprint

13:58, 20.12.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:14, 20.12.2019

Daria Gembicka rewelacyjnie spisała się w piątkowych zawodach zaliczanych do IBU Junior Cup. Osiemnastoletnia reprezentantka Polski wygrała sprint. Bardzo dobrze zaprezentowały się również Natalia Tomaszewska oraz Patrycja Stanek, które uplasowały się w czołowej dziesiątce.

Piątkowa rywalizacja w sprincie zaliczanym do klasyfikacji generalnej cyklu IBU Junior Cup była popisem sił reprezentantek biało-czerwonych. Świetnie na strzelnicy i szczególnie na trasie pokazała się 18-letnia Daria Gembicka. Polka uzyskała najlepszy czas biegu i z tylko jedną karną rundą odniosła zwycięstwo. To pierwszej dla niej podium w zawodach tej rangi. Na dodatek wcześniej w IBU Junior Cup wśród naszych biathlonistek na podium stawała tylko Kamila Żuk. Drugie miejsce dziś zajęła bezbłędna na strzelnicy Amy Baserga. Reprezentantka Szwajcarii straciła do Gembickiej 0,8 s. Podium uzupełniła druga ze Szwajcarek Lea Meier, która poniosła już większe straty - 35,1 s (przy strzelaniu 9/10). W czołowej piątce bieg ukończyły również Ukrainka Anastazija Rasskazowa oraz Włoszka Beatrice Trabucchi. Pierwsza z nich zaliczyła dwa błędy na strzelnicy, druga zaś strzelała na czysto.

Bardzo dobrze spisały się także dwie inne Polki. Na ósmym miejscu zawody w Martell-Val Martello ukończyła Natalia Tomaszewska. 21-letnia biathlonistka zaliczyła świetny występ w biegu - miała drugi czas, 16,7 s za Darią Gembicką. Na strzelnicy biało-czerwona niestety pomyliła się trzykrotnie. Dziesiątkę zamknęła Patrycja Stanek, która do drugiego strzelania walczyła o podium. W stójce jednak Polka dwa razy spudłowała. Dwudzieste ósme miejsce zajęła Magda Piczura (dwie karne rundy), czterdzieste siódme Anna Nędza-Kubiniec (trzy), a czterdzieste dziewiąte Karolina Janko (4).