IBU dystansuje FIS w szybkości podejmowania decyzji. Biathloniści mają już zastępstwo za Oslo

Fot. © Thonfeld/IBU

Międzynarodowa Unia Biathlonu niezwykle sprawnie poradziła sobie z odwołanymi zawodami Pucharu Świata w Oslo. Zawodnicy zamiast do Norwegii na finał zmagań tej zimy udadzą się do szwedzkiego Oestersund. 

Fot. © Thonfeld/IBU

Sezon biathlonowego Pucharu Świata 2020/2021 przebiega bardzo sprawnie, mimo trudnej sytuacji pandemicznej. Zawodnicy chwalą sobie pracę Międzynarodowej Unii Biathlonu. Podczas całej zimy czują się bezpiecznie. Do tej pory wykonano już ponad 10 tysięcy testów. – Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zawodników i uczestników zmagań pozostają głównym czynnikiem, który uwzględniamy w planowaniu startów Pucharu Świata, szczególnie podczas tej dynamicznej sytuacji pandemicznej – przyznają działacze IBU.

Z tej spokojnej sytuacji wyłamało się jedynie Oslo. W Norwegii zostały odwołane wszystkie zawody ze względu na zwiększone przez władze lokalne restrykcje. Biathlonowa federacja stanęła na wysokości zadania i już znalazła zastępstwo. To w Oestersund odbędzie się finałowy weekend rywalizacji tej zimy. Nie ma jeszcze stuprocentowego potwierdzenia co do dni i godzin poszczególnych konkurencji.

Warto tu podkreślić sprawność Międzynarodowej Unii Biathlonu w podejmowaniu decyzji i odnajdowaniu się w sytuacji pandemii koronawirusa. Na FIS w tej kwestii liczyć nie można. Nie wiadomo wciąż, co z odwołanymi zawodami w narciarstwie klasycznym. Uwagę na tę kwestię zwracają internauci. – W biathlonie szybko udało się znaleźć zastępstwo – czytamy w jednym ze wpisów na Twitterze.

Źródło: IBU