Hüttel: Horngacher ma nam pomóc utrzymać osiągnięcia systemu

fot. Mateusz Król

(fot. Mateusz Król)

Dyrektor skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Niemieckim Związku Narciarskim, Horst Hüttel skomentował dla serwisu skispringen.com zatrudnienie na stanowisku trenera skoczków Stefana Horngachera. Działacz potwierdził także, że w sztabie na nowy sezon z pewnością nie będzie dwóch współpracowników Wernera Schustera.

Horngacher był oczywiście jednym z największych faworytów do objęcia roli trenera niemieckiej kadry. – To świetny fachowiec, ale mieliśmy jeszcze parę nazwisk, więc to nie była jedyna opcja – zdradzał Horst Hüttel. – Podjęliśmy jednak rozmowy, które zakończyły się pozytywnie.

Jak zdradził Hüttel, wiemy już, że po poprzednim sztabie Niemców nie pozostanie wiele. Poza Schusterem odejdą bowiem fizjoterapeuta Korbinian Oefele oraz asystent trenera Norweg Roar Ljoekelsøy. Były skoczek chce wrócić do swojego kraju, pracować z młodzieżą i poświęcić się nieco rodzinie.

Horst Hüttel pamięta Horngachera z pracy w Niemczech jako trenera kadry B. – Stefan zmienił się, bardzo rozwinął jako trener – przyznał. – Myśli o wszystkim konkretnie, bardzo rzeczowo. Może jest mniej otwarty na team niż Schuster, ale pozostaje bardzo rozważny i kreatywny – zakończył.

Horngacher wciąż musi zatem czekać z rozpoczęciem przygotowań do pracy w nowym sezonie. Poszukiwania ludzi do sztabu wciąż trwają, a Niemcy mają także paru swoich kandydatów.

Źrodło: skispringen.com/ informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.