Hula przed Turniejem Czterech Skoczni: “Przełożyć skoki z treningów na konkursy”

Stefan Hula sprawił ogromną niespodziankę kibicom skoków narciarskich, zdobywając złoty medal mistrzostw Polski. Reprezentant klubu KS Eve-nement Zakopane pokonał dziś Piotra Żyłę i Kamila Stocha. – Wiatr mocno kręcił na skoczni i wiele zależało od tego, na jakie warunki się trafiło – powiedział po konkursie Hula.

Pierwszy tytuł mistrza kraju w karierze wywalczył dzisiaj w Wiśle Stefan Hula. Zawodnik ze Szczyrku prowadził już po pierwszej serii, ale miał taką samą notę jak Kamil Stoch. W drugiej rundzie Stefan poleciał najdalej a Kamil popsuł skok. – Wiatr mocno kręcił na skoczni i wiele zależało od tego, na jakie warunki się trafiło. Dlatego na moje zwycięstwo złożyły się na pewno dobre skoki, ale też to, że trafiłem na odpowiednie warunki – opowiadał po konkursie Stefan Hula. – Bardzo cieszę się z tego pierwszego tytułu mistrza Polski w karierze. Radość była tym większa, że po złoto sięgnąłem na oczach rodziny – dodawał.

Przed naszymi skoczkami pierwsze poważne wyzwanie w tym sezonie. Za trzy dni rusza 66. Turniej Czterech Skoczni, na którym Stefan chce pokazać się jak najlepiej. – Chcę przełożyć to z treningów na konkursy podczas turnieju. Aby tego dokonać, będę musiał totalnie odciąć się od całej otoczki – mówił Hula. Przed zawodami 31-latek potrzebuje jeszcze odpoczynku w gronie rodziny. Ta zawsze mocno go wspiera. – Nie policzę tak na szybko, który to będzie turniej w mojej karierze. Mam jednak nadzieję, że ten będzie dla mnie najlepszy – przyznawał mistrz Polski. – Ten turniej zawsze dawał w kość. Jest wyczerpujący, dlatego trzeba dobrze rozłożyć siły – dodawał.

W tym sezonie Turniej Czterech Skoczni na pewno nie jest najwyższym celem Stefana Huli. W lutym rozpoczną się bowiem igrzyska olimpijskie, na które skoczek chce oczywiście się udać. – Marzeniem każdego sportowca jest wyjazd na igrzyska. Mnie udało się to dwukrotnie, teraz chcę pojechać trzeci raz – odpowiadał.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Franciszek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.