Horngacher odkrył wreszcie karty. Mamy skład Niemców na inaugurację

fot. M. Król

Znamy już długo wyczekiwany skład reprezentacji Niemiec na inauguracyjne konkursy Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Trener Stefan Horngacher ogłosił nazwiska sześciu skoczków, którzy powalczą na skoczni Aist (HS 134).

fot. M. Król

Mieszanka młodości z rutyną i wielkie powroty

Trzon ekipy naszych zachodnich sąsiadów opierać się będzie oczywiście na Karlu Geigerze, który w ostatnim czasie imponuje formą. 28-latek był bezkonkurencyjny w niedawno rozegranych mistrzostwach Niemiec i wydaje się jednym z głównych kandydatów do walki o czołowe miejsca. Miejsca w składzie nie mogło zabraknąć również dla drugiego zawodnika zeszłorocznej zimy, Markusa Eisenbichlera.

Brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata w lotach minionego lata przeżywał słabszy okres, a we wspomnianym krajowym czempionacie w Oberhofie uplasował się dopiero na 6. pozycji. Z “bocianią” skocznią w Niżnym Tagile będą mieli okazję zapoznać się również doświadczony, 31- letni Pius Paschke oraz niespełna 22-letni Constantin Schmid, który zaliczył bardzo przyzwoite występy w Letnim Grand Prix. Do zawodów najwyższej rangi powrócą również mistrz olimpijski z Pjongczangu – Andreas Wellinger oraz wracający po kontuzji – Stephan Leyhe.

Ten pierwszy jeszcze ostatniej zimy miał problem z punktowaniem choćby w zawodach rangi FIS Cup, jednak w sezonie letnim zrobił ogromny postęp, czym znalazł uznanie u oczach austriackiego szkoleniowca. Leyhe z kolei znalazł się w niemieckiej kadrze po raz pierwszy od groźnego upadku w Trondheim w 2020 roku.

Przypomnijmy, że pierwszy konkurs w Niżnym Tagile rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę.

źródło: DSV