Horngacher o zmianach: “Trzeba po prostu przyjąć te zasady”

W rozpoczynającym się niebawem cyklu Letniej Grand Prix testowane będą nowe zasady wprowadzone przez FIS. Skoczkowie z najlepszej dziesiątki klasyfikacji generalnej będą musieli kwalifikować się do konkursów. Trener naszych skoczków ze spokojem przyjmuje decyzję FIS. 

W rozmowie z portalem skijumping.pl nasz trener stwierdził, iż konieczność kwalifikacji do konkursów nic nie zmieni. – Generalnie to dobrze, gdy wszyscy muszą brać udział w kwalifikacjach i zapewnić sobie udział w zawodach. Czasem jednak ci najlepsi powinni mieć trochę łatwiej, w nagrodę za dobre wyniki. Trzeba po prostu przyjąć te zasady i nie powinno to sprawić wielkiej różnicy. Jeśli dany zawodnik nie skacze na tyle dobrze, żeby znaleźć się w czołowej “50” kwalifikacji, wówczas naprawdę nie ma znaczenia, czy weźmie udział w konkursie – skomentował.

Trener dodał również, iż to, że  inauguracja sezonu Pucharu Świata odbędzie się w Wiśle, to dobra wiadomość dla naszej ekipy. –  Po pierwsze nie będziemy musieli daleko podróżować, jak to często bywało podczas rozpoczęcia sezonu. Poza tym liczę na to, że uda się przygotować skocznię nieco wcześniej i będziemy mogli oddać w Wiśle pierwsze skoki na śniegu. Obiekt będzie także wciąż gotowy po zawodach, więc np. juniorzy będą mogli rozpocząć treningi na śniegu już pod koniec listopada. Jest dużo pozytywnych aspektów inauguracji Pucharu Świata w Wiśle i sądzę, że to naprawdę świetnie, że możemy mieć tam pierwsze zawody – powiedział Horngacher.

Inauguracja Letniej Grand Prix również odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Pierwsze zawody już w dniach 14-15 lipca.

źródło: skijumping.pl /sportowefakty.wp.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.