Holmenkollen z rekompensatą od państwa

fot. norwegianamerican.com

fot;norwegianamerican.com

Norweski rząd przeznaczył 14,7 koron norweskich na rekompensatę dla organizatorów festiwalu narciarskiego w Holmenkollen. Większość tych środków zostanie przeznaczona na odszkodowania dla kibiców, którzy nie mogli zjawić się na zawodach ze względu na pandemię choroby COVID-19.

Festiwal narciarski w Oslo zdążył się jeszcze odbyć – przy pustych trybunach. Organizatorzy sprzedali około 2/3 biletów na różne zawody – m.in. skoki narciarskie i biathlon, widzowie jednak zostali zmuszeni do pozostania w domu. Nie było wcale pewne czy pechowi nabywcy odzyskają swoje pieniądze za bilety, dzięki decyzji Ministerstwa Kultury z pakietu kryzysowego przeznaczonego na takie rekompensaty organizator dostanie 14,7 NOK (ok. 6,2 mln PLN).

Na pewno pomoże to organizatorom legendarnego festiwalu. Należy jednak dodać, iż wnioskowali o więcej – dokładnie o 18,3 mln NOK. Mimo to prezes zarządu Holmenkollen Skifestival AS Birger Magnus był ministerstwu za tę pomoc wdzięczny i zapewnił, iż większość tej kwoty zostanie przeznaczona na odszkodowania dla kibiców. Nie udało się niestety otrzymać rekompensaty za wydatki poniesione na żywność przy okazji organizacji festiwalu. Cała norweska federacja dostała łącznie 19,3 mln NOK (z 23 mln NOK wnioskowanych). Kwoty te będą wypłacane w transzach i jak podaje urząd – szybko.

źródło: nrk.no