Hojnisz-Staręga po świetnym występie. “Zyskałam nową motywację”

fot. Mateusz Król

Monika Hojnisz-Staręga zajęła szóste miejsce w biegu pościgowym zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata. To najlepszy wynik reprezentantki Polski w tym sezonie. – Zyskałam nową motywację – powiedziała nam Hojnisz-Staręga po zawodach w Oberhofie.

fot. Mateusz Król

Początek sezonu nie był łatwy dla najlepszej polskiej biathlonistki. Monika Hojnisz-Staręga przed świętami najwyżej sklasyfikowana była na 30. miejscu. Po trudnych chwilach w rozmowie z nami trener Michael Greis uspokajał. – Pracujemy teraz nad tym, aby w najbliższych tygodniach powróciła mocniejsza, mam nadzieję, że z solidnym biegiem, z jakiego zresztą jest znana z poprzedniego sezonu. Próbujemy napisać dla niej dobry plan na styczeń. To jednak nie jest takie łatwe, bo nikt nie jest maszyną – mówił.

Wygląda na to, że sytuację udało się opanować. W nowym roku Hojnisz-Staręga wróciła mocniejsza. W piątek była siedemnasta w sprincie, a w sobotę zajęła szóstą lokatę w biegu pościgowym. – Po tej przerwie czuję się o niebo lepiej, aczkolwiek te starty na pewno nie były łatwe – powiedziała nam Monika. – Nie były łatwe, bo w okresie świątecznym brakowało startów, ale też trasa w Oberhofie jest zmieniona. Stała się jeszcze bardziej wymagająca niż wcześniej – dodała.

29-letnia zawodniczka po udanym starcie w sprincie miała sporą szansę na awans w biegu pościgowym i wykorzystała to. – Zyskałam nową motywację z nowym rokiem, z nowym lepszym startem i dzisiaj to też zaowocowało. Chciałam skupić się na strzelaniu i tak też zrobiłam. Skończyło się na fantastycznym szóstym miejscu i jestem szczęśliwa – podsumowała.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj