Hirscher piąty na liście zwycięzców w alpejskim PŚ

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Marcel Hirscher dzięki niedzielnemu zwycięstwu w Levi zrównał się w liczbie wygranych zawodów w PŚ z Pirminem Zurbriggenem. Obecnie ma ich już na koncie 40.

Chociaż Hirscherowi wciąż brakuje bardzo dużo do słynnego Szweda Ingemara Stenmarka, który wygrywał 86 razy, to do kolejnego na liście Marca Girardelliego aktualny lider PŚ traci tylko 6 zwycięstw. Obecnie Hirscher zajmuje wspólnie z Zurbriggenem 5. miejsce na liście wszech czasów. W czołowej trójce poza Stenmarkiem są jeszcze Hermann Maier (54 wygrane) i Alberto Tomba (50 wygranych). W tym sezonie zostało jeszcze 16 zawodów w konkurencjach technicznych, w których bryluje Hirscher. W teorii możliwe jest zatem dogonienie nawet Maiera, ale trudno się spodziewać, że Hirscher będzie wygrywał niemal wszystko.

W slalomie Marcel Hirscher ustępuje jedynie Stenmarkowi i Tombie. Ma na koncie 19 zwycięstw wobec 40 triumfów Stenmarka i 35 Tomby. O jedno zwycięstwo mniej ma Hirscher w slalomie gigancie. W tej konkurencji plasuje się na 4. pozycji za Stenmarkiem (46), Tedem Ligetym (25) i Michaelem von Grüningenem.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.