Hirscher chce rozwinąć się w zjeździe i super-G

Photo credit: lembagg / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: lembagg / Foter / CC BY-NC-ND

Marcel Hirscher całkiem dobrze rozpoczął nowy sezon alpejskiego Pucharu Świata. Austriak zajął w slalomie gigancie w Soelden trzecie miejsce i pomimo że przyzwyczaił nas raczej do wygrywania, to był po tych zawodach zadowolony. Hirscher myśli teraz o kolejnych wyzwaniach sezonu i ma także poważne plany odnośnie konkurencji szybkościowych.

Najbliższym przystankiem PŚ będzie fiński kurort Levi, gdzie 15. listopada panowie będą konkurować w slalomie. Później cykl przeniesie się za ocean do Ameryki Północnej. W Kanadzie (Lake Louise) i USA (Beaver Creek) do walki o zwycięstwa wejdą specjaliści od zjazdu i super-G. Również Marcel Hirscher po zawodach w Finlandii zamierza udać się do Colorado w Stanach Zjednoczonych, gdzie planuje odbyć 3 lub 4-dniowe treningi zjazdu i super-G. Hirscher przyznaje, że chciałby rozwijać swoje umiejętności zjazdowe i supergigantowe, jednak zdaje sobie sprawę, że trudno jest trenować jednocześnie wszystkie cztery konkurencje. Jako jeden ze swoich atutów podaje swój dość młody wiek. Podczas pobytu Ameryce 26-letni Austriak zamierza wystartować w super-G w Beaver Creek, a w dalszej części sezonu również w Kitzbuehel i południowokoreańskim Jeongseon. – Wiele osób wie, że nie jestem najszybszy w konkurencjach szybkościowych. Obawiałem się wcześniej zjechać w dół „Birds of Prey”, ale ostatecznie miałem w tym dużo przyjemności – powiedział Hirscher o trasie w Beaver Creek, gdzie w poprzednim sezonie rywalizowano podczas Mistrzostw Świata.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ za poprzednie 4 sezony przyznał, że dla niego wygrana w zawodach PŚ w zjeździe czy super-G byłaby najbardziej szaloną rzeczą. Konkurencje szybkościowe to dla niego nowe wyzwanie, jednak nawet bez niego nie brakowało mu motywacji do treningów w okresie przygotowawczym. Wprawdzie w tym roku nie ma w kalendarzu żadnej wielkiej imprezy, ale Marcel Hirscher nadal podchodzi do rywalizacji z niezmienioną wielką pasją. – Jest wiele wyścigów i mam nadzieję, że uda mi się wygrać kilka z nich – skomentował Hirscher.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.