Hinterzarten bez Pucharu Świata

(fot. weltcupskispringen.com)

Planowane na styczeń zawody Pucharu Świata pań w niemieckim Hinterzarten nie odbędą się. Wszystko przez przeciągający się remont miejscowej skoczni. 

(fot. weltcupskispringen.com)

Zawody w Hinterzarten miały odbyć się w ostatni weekend stycznia. Działania organizatorów pokrzyżowały problemy związane z remontem Adler-Skistadion. – Żadnych skoków bez odpowiedniej skoczni – mówił koordynator obiektu, Michael Luis.

Modernizacja rozpoczęta w 2019 roku miała polegać na wymianie konstrukcji rozbiegu. W październiku tego roku okazało się, że położenie części stalowych nie odpowiada pierwotnym planom. Tym samym istnieje ryzyko złego zespolenia się nowej części ze starym fragmentem wieży najazdowej. – To błąd, który rani wszystkich zaangażowanych. Trzeba go jak najszybciej naprawić – powiedziała prezes lokalnego klubu, Tanja Metzler.

W związku z zaistniałą sytuacją Niemiecki Związek Narciarski postanowił,  by przewidziane na styczeń zawody zostały rozegrane w Niemczech. Wyjściem awaryjnym Titisee-Neustadt, które od początku wyrażało chęć współpracy. – Jesteśmy w kontakcie z narodowym związkiem i Międzynarodową Federacją Narciarską w sprawie przejęcia Pucharu Świata kobiet – powiedział koordynator skoków na Hochfirstschanze, Joachim Hafker.

Źródło: badische-zeitung.de/ berkutschi.com