Herola i Malacinski mistrzami Finlandii w kombinacji norweskiej

fot.images.cdn.yle.fi/

fot.images.cdn.yle.fi/

W Kuopio odbyły się letnie mistrzostwa Finlandii w kombinacji norweskiej. Kobiety rywalizowały w nich po raz pierwszy. Po złoty medal sięgnęła Annika Malacinski. Wśród mężczyzn wygrał Ilkka Herola.

Ilkka Herola prowadził już po serii skoków dzięki próbie na odległość 123,5 metra. Herola skoczył 1,5 metra dalej niż Eero Hirvonen i na trasę wyruszył 15 sekund przed nim. W biegu Ilkka Herola zdołał powiększyć przewagę nad Hirvonenem do 30 sekund i sięgnął po złoty medal. Podium uzupełnił Leevi Mutru. Jego strata do zwycięzcy wyniosła dwie i pół minuty.

Wyniki

W zawodach kobiet wystartowała jedynie Annika Malacinski. To zawodniczka, która posiada zarówno fińskie, jak i amerykańskie obywatelstwo. Malacinski skoczyła 59 metrów, a w biegu uzyskała czas 13:29. Cztery zawodniczki wzięły udział w rywalizacji do lat 18. Najlepsza okazała się Alva Thors. Druga była Estonka Triinu Hausenberg, trzecia Annamaija Oinas, a czwarta Minja Korhonen. Wśród juniorów triumfował Markus Alter. Estończyk wyprzedził Hermana Happonena i Timiego Heiskanena.

Wyniki – kobiety

Wyniki – juniorki

Wyniki – juniorzy

źródło: fis-ski.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: