Henrik Kristoffersen spotkał się z władzami norweskiej federacji

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY
Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Henrik Kristoffersen, który był wielkim nieobecnym slalomu w Levi spotkał się w poniedziałek z trenerami i dyrektorem sportowym federacji. Celem było załagodzenie kryzysowej sytuacji jaka wynikła ze sporu alpejczyka z krajową federacją o kontrakt sponsorski.

Henrik Kristoffersen zainaugurował sezon w Sölden, ale nie był to dla niego bardzo udany występ. Ojciec zawodnika tłumaczył potem, że Henrik nie mógł w pełni skupić się na ściganiu ze względu na niewyjaśnione dotąd waśnie między nim a Norweskim Związkiem Narciarskim. Kristoffersen chciał podpisać prywatny kontrakt z firmą RedBull i jeździć na kasku z logo własnego sponsora, ale na przeszkodzie stoi umowa krajowej federacji z firmą telekomunikacyjną Telenor. RedBull dał Kristoffersenowi czas do rozpoczęcia sezonu i w związku z tym lukratywny kontrakt przepadł. Jakiś czas później ujawniono, że norweski alpejczyk złożył do sądu pozew przeciwko związkowi. Rozczarowany i zdenerwowany zawodnik postanowił nie jechać do Levi na pierwsze zawody PŚ w slalomie.

Szef norweskiej drużyny Christian Mitter podjął działania mające na celu rozwiązanie nieciekawej sytuacji, która chyba nikomu nie służy. Zorganizował spotkanie Kristoffersena z z trenerami i przedstawicielami norweskiej federacji, aby wspólnie spróbować znaleźć jakiś złoty środek. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, ale jak na razie żadna ze stron nie chce puszcza pary z ust – Mieliśmy spotkanie z Henrikiem w poniedziałek, ale poza tym nie chcę komentować jego przebiegu – powiedział dyrektor sportowy Claus Ryste. Wciąż nie wiadomo zatem czy Kristoffersen wystartuje w kolejnych zawodach PŚ. Więcej informacji odnośnie spotkania ma zostać ujawnione w ciągu kilku dni.

Źródło: rb.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.