Henrik Kristoffersen nie wystartuje w Levi

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY
Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Henrik Kristoffersen prawdopodobnie nie wystąpi w zawodach PŚ w Levi. Powodem jest konflikt zawodnika z krajową federacją narciarską.

Norweski alpejczyk w rozmowie z telewizją NRK powiedział, że nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji do szwedzkiego Kåbdalis, gdzie jego koledzy z kadry będą brać udział w bezpośrednich przygotowaniach do slalomu w Levi.

Kilka dni temu ojciec Kristoffersena, Lars, ogłosił, że złożony zostaw pozew do sądu przeciwko Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu. Jest to efekt sporu norweskiego slalomisty z federacją, którego przedmiotem jest indywidualny kontrakt sponsorski z producentem napojów energetyzujących RedBull. Norweska federacja wymaga bowiem od zawodników, aby występowali z logo firmy telekomunikacyjnej Telenor na kaskach i czapkach, natomiast Kristoffersen w obliczu możliwości podpisania lukratywnego kontraktu z RedBullem, chciał na kasku umieścić logo własnego sponsora.

Henrik Kristoffersen zapewnia, że na umowie z RedBullem skorzystałby nie tylko on sam, ale również federacja i jego koledzy z zespołu. Według zawodnika pieniądze otrzymane od firmy RedBull mogłyby zostać zainwestowane w rozwój młodych zawodników. Uważa on obecny system wykorzystania powierzchni reklamowej za nieaktualny – Nie mogę zrozumieć, dlaczego nasi działacze są tak niechętni do zmian. Próbowałem o tym rozmawiać osobiście, ale nikt nie chciał mi odpowiedzieć – powiedział zawodnik.

Zdobywca małej kryształowej kuli za slalom w sezonie 2015/2016 jest również nieco zasmucony brakiem wsparcia od kolegów z drużyny. – Przyznam, że nie rozmawiałem bezpośrednio o sprawie z żadnym z kolegów, ale spodziewałem się od nich innej postawy, szczególnie od tych, którzy w przeszłości mieli moje poparcie – oznajmił Kristoffersen.

Lars Kristoffersen, ojciec i menedżer zawodnika twierdzi, że konflikt miał znaczny wpływ na formę Henrika podczas inauguracyjnych zawodów PŚ w Sölden. – Henrik był bardzo zdenerwowany i jego podejście do wyścigu nie było najlepsze – tłumaczył Lars. W Sölden Kristoffersen był jednym z faworytów do podium w gigancie, ale zajął ósme miejsce.

Wiele wskazuje na to, że nie zobaczymy go w tym roku w Levi, gdzie przed rokiem odniósł zwycięstwo. – Nie jest to przyjemna decyzja. Lubię startować w zawodach, a w Levi jechałbym z czerwonym numerem startowym – z żalem oświadczył Henrik.

Najprawdopodobniej Kristoffersen pojawi się dopiero w zawodach w Beaver Creek na początku grudnia. Do tego czasu będzie trenował sam.

Źródło: nrk.no, neveitalia.it

1 thought on “Henrik Kristoffersen nie wystartuje w Levi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.