Hendrickson i Stjernen na spotkaniach FIS

Na zebraniach Międzynarodowej Federacji Narciarskiej każdy sport ma swoich przedstawicieli spośród zawodników. Na ostatnich sprawy skoków narciarskich pozostawały pod kontrolą Andreasa Stjernena oraz Sarah Hendrickson. 

To ich pierwsze zetknięcie się z taką rolą w karierze. Amerykanka i Norweg uczestniczyli w konferencji dotyczącej kalendarzy na najbliższy sezon w Portororze w Słowenii.

– To miłe i ciekawe, spojrzeć na wszystko z boku, zza kulis – podkreśla Hendrickson. Podczas spotkania zabierała głos trzykrotnie, przedstawiając punkt widzenia zawodniczek Pucharu Świata na omawiane problemy. Sama twierdzi, że ma z nimi dobry kontakt i potrafi przedstawić ich punkt widzenia. Widownia, którą stanowiło ponad 100 osób związanych ze skokami narciarskimi również uważnie słuchała i była pod wrażeniem jej słów.

Stjernen mówił o wartości spotkania z wieloma osobistościami tej dyscypliny – To jest zawsze bardzo ważne. Byłem zdziwiony jak sprawnie wszystko tu przebiega i jak dużo różnych tematów przewijało się w trakcie trwania dyskusji – przyznał Norweg. Dodał także, że w dalszym ciągu jest dostępny dla swoich kolegów, gdyby chcieli się czegoś dowiedzieć lub omówić z Federacją.

Przypomnijmy, że na konferencji zatwierdzono choćby konkursy drużynowe kobiet w czasie Mistrzostw Świata oraz zlikwidowano pewną kwalifikację dla czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co ma być testowane podczas konkursów Letniego Grand Prix.

Źrodło : fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.