Heinz Kuttin: Na pewno nie będzie łatwo pokonać Stocha

Heinz Kuttin

Heinz Kuttin, trener austriackiej kadry narodowej w rozmowie z Polską Agencją Prasową podkreślił, że walka o zwycięstwo w 65. Turnieju Czterech Skoczni jest bardzo wyrównana. Uważa jednak, że wszystko rozegra się między trzema zawodnikami: Kamilem Stochem, Stefanem Kraftem oraz Danielem Andre Tande. 

Na półmetku rywalizacji Kamil Stoch ma minimalną przewagę nad Stefanem Kraftem, tylko 0,8 pkt. Zajmujący trzecią pozycję Daniel Andre Tande traci do naszego reprezentanta 6,6 pkt. Do końca turnieju pozostały jeszcze dwa konkursy, więc wszystko może się zdarzyć. – Każdy z tej trójki zawodników może jeszcze wygrać. Po ich dyspozycji widać, że będzie bardzo trudno, by ktoś po konkursie w Innsbrucku mógł do nich dołączyć, ale w skokach nie takie rzeczy widzieliśmy. Na pewno nie będzie łatwo pokonać Stocha, który ma równą i wysoką formę, a jego skoki są bardzo swobodne – ocenił trener Heinz Kuttin.

Austriak uważa, że o typowanie zdecydowanego faworyta jest niezwykle trudno, a o triumfie zadecyduje przede wszystkim spokój i siła. Oczywiście jako trener reprezentacji Austrii duże szanse na końcowy triumf daje Stefanowi Kraftowi, który skakać będzie przed własną publicznością i na swoich skoczniach.  – To osoba, która w każdym momencie rywalizacji daje z siebie sto procent możliwości. Gdy pojawiają się trudności, u Stefana widać jeszcze większą mobilizację, a jego mocną stroną jest psychika. W każdej niemal sytuacji potrafi oddać drugi skok lepszy od pierwszego – mówi Kuttin.

Austriacki trener, który w przeszłości trenował również i polskich skoczków, podkreślił jednak, że Kamil Stoch tak łatwo się nie podda. – Trudno będzie wygrać z Kamilem Stochem, ale podium Turnieju Czterech Skoczni już praktycznie się wykrystalizowało – powiedział Austriak.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.