Heinz Kuttin: “Jesteśmy na dobrej drodze”

Heinz Kuttin nie jest usatysfakcjonowany postawą austriackich zawodników po zawodach w Kuusamo. Trener zapowiedział zmiany w składzie kadry na kolejne konkursy, wypowiedział się także na temat rekordowego skoku Stefana Krafta.

W miniony weekend  w Finlandii Austriakom nie udało się stanąć na podium ani razu – zarówno podczas konkursu drużynowego, jak i indywidualnego. Zawodnikom Heinza Kuttina udawały się pojedyncze próby, czego najlepszym przykładem jest poprawiony w sobotę przez Stefana Krafta rekord skoczni, który od teraz wynosi 147,5 metra. – To był niesamowity skok – komentował 46-letni szkoleniowiec. – W moim przekonaniu Stefan powinien otrzymać po nim najwyższe noty.

Kuttin nie jest zadowolony z weekendu w Ruce, a dla skispringen.com mówił o sportowej złości, jaką odczuwa. – Wiemy jak jesteśmy blisko czołówki, naszej najwyższej dyspozycji, ale nie jesteśmy w stanie tego teraz pokazać – mówił trener spod Villach. – Chłopaki muszą po prostu utrzymać tę formę i walczyć dalej. Mam wrażenie, że jesteśmy na dobrej drodze.

Jak ogłosił, w Niżnym Tagile zajdzie jedna zmiana w składzie Austriaków. – Markus Schiffner ostatnio ma ciężki okres, jest bardzo spięty – przyznał. – Nie zdecydowałem jeszcze, kto zastąpi go w Rosji.

Wiadomo natomiast, że do rywalizacji w Pucharze Świata za dwa tygodnie powróci Gregor Schlierenzauer, którego pierwsze starty w tym sezonie planowane są na weekend 8-10 grudnia, kiedy odbędą się zawody w niemieckim Titisee-Neustadt.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.